Zdarza się, że złe parkowanie samochodu może spowodować kłopoty – na przykład gdy blokuje to ruch tramwajów. Ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jakie mogą być konsekwencje finansowe takiego czynu? Straż Miejska w Poznaniu postanowiła pokazać, jak surowe mogą być konsekwencje takiego wykroczenia – wystawiła mandat na kwotę 2000 zł za zablokowanie torowiska tramwajowego. Zdarzenie miało miejsce 9 maja, na ulicy Górnej Wilda.

Nieprawidłowo zaparkowany samochód marki Porsche przeszkadzał w normalnym funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Jak informują strażnicy miejscy na swoim profilu na Facebooku, otrzymali zgłoszenie o pojeździe blokującym torowisko tramwajowe przy Górnej Wildzie.

Mimo szybkiego powrotu do swojego pojazdu, właściciel Porsche nie uniknął konsekwencji. Wrócił na miejsce zdarzenia zanim zdążyła przyjechać laweta, ale to nie uchroniło go od grzywny. Strażnicy miejscy poinformowali, że kierowca otrzymał mandat w wysokości 2000 zł. Czyli, mimo że uniknął kosztów związanych z odholowaniem auta, musiał zapłacić za swoje wykroczenie.