W Ostrzeszowie, miejscowy Sąd Rejonowy zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla mieszkańca tej samej gminy, który w ostatnią sobotę, podjął próbę zamordowania swojej matki.

Policjanci zostali wezwani do interwencji 4 maja bieżącego roku o 16:30. Zostali skierowani do jednej z wiosek na terenie gminy Ostrzeszów, gdzie doszło do brutalnego pobicia kobiety przez jej syna.

Gdy dotarli na miejsce zdarzenia, znaleźli kobietę leżącą na podłodze pokrytą krwią. Natychmiast przystąpiła do niej ekipa medyczna i po udzieleniu pierwszej pomocy, kobieta została przewieziona do ostrzeszowskiego szpitala. Policjanci ustalili rozmawiając z osobami znajdującymi się w pobliżu miejsca zdarzenia, że sprawca opuścił teren zdarzenia przed ich przybyciem i może się ukrywać w bliższym lesie. Na polecenie dyżurnego ruszyli w jego poszukiwanie, ale początkowo bez rezultatów.

Według ustaleń, 33-latek wielokrotnie uderzał swoją 59-letnią matkę w głowę i twarz za pomocą metalowej rury, działając z ewentualnym zamiarem pozbawienia jej życia. Kobieta odniosła poważne obrażenia, które stanowiły realne zagrożenie dla jej życia.

W trakcie prowadzenia dalszych czynności operacyjnych, udało się zlokalizować agresora. 5 maja bieżącego roku na terenie powiatu ostrowskiego został on aresztowany przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego ostrzeszowskiej i ostrowskiej komendy. Mężczyzna został przekazany pod opiekę prokuratora i zamknięty w areszcie policyjnym.

Dwa dni później, 7 maja, Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie podjął decyzję o zastosowaniu wobec 33-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.