Na terenie Hiszpanii doszło do zatrzymania mężczyzny o imieniu Olgierd M., którego podejrzewa się o brutalne pobicie Dominika Sikory, znaczącej postaci świata sportu w Poznaniu. W wyniku doznanych obrażeń Sikora stracił życie. Postępowanie w tej sprawie prowadzone było przez tzw. „Łowców Głów” z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Policjanci z grupy pościgowej stacjonującej w Poznaniu, parę dni temu otrzymali informacje od hiszpańskich funkcjonariuszy, iż poszukiwany przez niemal trzy lata Olgierd M. został zatrzymany w Elche, niedaleko Alicante. Rok 2020 przyniósł tragiczną wiadomość o śmierci 29-letniego wtedy Dominika Sikory, zawodnika klubu zapaśniczego z Poznania, który bawił się w jednym z klubów na Starym Rynku w Poznaniu. Został on zaatakowany przed lokalem, gdzie uderzono go w twarz, a po upadku na bruk jego stan bardzo się pogorszył i kilka dni później zmarł w szpitalu. Policjanci, którzy zajęli się sprawą kilka godzin po tych wydarzeniach, byli w stanie zidentyfikować sprawcę. Niestety, mężczyzna zniknął, a policja musiała wystąpić do sądu o wydanie listu gończego i Europejskiego Nakazu Aresztowania. Pierwotne dochodzenie sugerowało, że Olgierd M. mógł uciec do Szwajcarii lub ukrywać się gdziekolwiek poza granicami Unii Europejskiej.

Olgierd M., który został zatrzymany na hiszpańskiej ziemi, niebawem zostanie przetransportowany do Polski. Po przekazaniu go do aresztu śledczego w Poznaniu trafi on pod nadzór prokuratorów z Prokuratury Rejonowej Poznań Stare Miasto, którzy prowadzą śledztwo w sprawie tragicznej śmierci Dominika Sikory.