W środę, w bezpośrednim sąsiedztwie Sasinowa, niewielkiej miejscowości na terenie gminy Mosina (województwo wielkopolskie), miało miejsce znaczące zdarzenie drogowe, w którym brały udział aż cztery pojazdy osobowe. Pierwsze informacje przekazane przez młodszą aspirant Martę Mróz, rzeczniczkę poznańskiej policji, sugerują, że doszło do bezpośredniego zderzenia dwóch samochodów jadących naprzeciwko siebie, które następnie zostały uderzone przez kolejne dwa pojazdy. W wyniku tego incydentu konieczny był transport trzech osób do szpitala.

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do służb ratunkowych tuż po godzinie 7 rano i dotyczyło ono sytuacji na drodze w Sasinowie, pod Poznaniem.

Na podstawie początkowych ustaleń młodsza aspirant Marta Mróz podaje, że prawdopodobnie doszło do kolizji dwóch samochodów poruszających się naprzeciw siebie. Następnie, w wyniku tego zdarzenia, dwa inne samochody jadące za nimi nie były w stanie zahamować i również wjechały w miejsce kolizji.

W efekcie tego zdarzenia drogowego, cztery samochody osobowe zostały uszkodzone, a trzy osoby musiały być przewiezione do szpitala. Młodsza aspirant Marta Mróz potwierdziła jednak, że wszystkie ofiary były przytomne i najprawdopodobniej odniosły jedynie lekkie obrażenia.