Z entuzjazmem ogłaszamy, że 97 utalentowanych sportowców z różnych klubów sportowych z Wielkopolski jest obecnie beneficjentami stypendiów przyznawanych przez województwo wielkopolskie. Od kiedy tylko wprowadzono ten program wsparcia, nigdy wcześniej nie odnotowano tak dużej liczby stypendystów. Tego dnia, ceremonia wręczenia stypendiów miała miejsce w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego.

Warto zauważyć, że kwota świadczeń podlegała znacznemu wzrostowi, prawie dwukrotnie się zwiększając. Obecnie wynosi ona 800 zł na miesiąc dla tych, którzy biorą udział w mistrzostwach świata lub Europy, oraz 1200 zł dla tych, którzy zdobyli medale. Dodatkowo przyznano specjalne „stypendia olimpijskie” – te wynoszą 5 tysięcy złotych dla sportowców, którzy już zapewnili sobie udział w zawodach olimpijskich w Paryżu.

Tomasz Wiktor, dyrektor departamentu sportu i turystyki w urzędzie marszałkowskim, wyraził swoje uczucia na temat tej decyzji, mówiąc: „Dojrzewaliśmy do tej decyzji”.

Wśród beneficjentów, największą grupę reprezentują sportowcy z klubu AZS AWF Poznań. Jednakże, wsparcie obejmuje również reprezentantów z różnych części regionu, w tym z Konina, Kalisza, Nowego Tomyśla i Opalenicy.