Podczas pełnienia obowiązków służbowych, stróże prawa w Pilskim Wydziale Patrolowo-Interwencyjnym natknęli się na dramatyczną sytuację. Dostrzegli mężczyznę, który nagle doznał epileptycznego napadu i upadł na twardą powierzchnię ziemi. Bezwzględnie ruszyli na pomoc, udzielając pierwszej pomocy i monitorując jego podstawowe funkcje życiowe aż do pojawienia się pogotowia.

Mundurowi byli na miejscu i czuwali, gdy podczas rutynowego patrolu po miasteczku zauważyli mężczyznę, który doświadczył nagłego ataku epilepsji. W trakcie upadku na ziemię, uderzył głową o krawężnik, co spowodowało intensywne krwawienie. Policjanci natychmiast zareagowali, udzielając niezbędnej pomocy.

Zadbali o opatrzenie ran poszkodowanego, wezwali pogotowie ratunkowe i nieustannie monitorowali jego stan zdrowia. Niedługo po tym, poszkodowany 50-latek odzyskał świadomość. Kiedy zespół medyczny przybył na miejsce incydentu, podjęto decyzję o przetransportowaniu mężczyzny do szpitala. Obecnie pacjent jest pod stałą opieką medyczną, jednak nie jest już zagrożony utratą zdrowia czy życia.

Umiejętne i szybkie działanie pilskich policjantów wskazuje na ich pełne zaangażowanie w pomaganie potrzebującym. Mieszkańcy mogą być pewni, że w sytuacjach kryzysowych mogą na nich polegać. Dzięki ich skutecznym działaniom udało się zapobiec potencjalnej tragedii.