Załoga znanego jako „Łowcy Głów” z Poznania – funkcjonariusze Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji, pomyślnie zakończyła sprawę poszukiwanego wielokrotnego oszusta. Mężczyzna, który był poszukiwany na podstawie listów gończych, został zatrzymany na terenie Węgier. Teraz czeka go 5 lat pozbawienia wolności w zakładzie karnym.

Informacje o udanym zatrzymaniu mężczyzny wpłynęły ze strony węgierskiej policji do poznańskich policjantów na początku kwietnia. Przedtem to właśnie oni przekazali węgierskim kolegom istotne informacje, które sugerowały, że poszukiwany mężczyzna może ukrywać się w specyficznym miejscu w Budapeszcie. Dzięki temu 3 kwietnia na Węgrzech przeprowadzono skuteczną akcję zatrzymania i Adam P. trafił do aresztu.

Sytuacja ta rozpoczęła się na początku roku 2022. Policja miejska w Poznaniu otrzymała list gończy za Adamem P. od Sądu Okręgowego w Poznaniu. Mężczyzna ten został skazany prawomocnie na 5 lat więzienia z powodu licznych oszustw, przeprowadzanych metodą „na wnuczka”. Gdy wyrok stał się prawomocny, Adam P. zdecydował się ukrywać, co uniemożliwiło wykonanie orzeczonej kary.

Pierwotnie poszukiwaniami zajmowali się funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Jednak po pewnym czasie sprawą zajęli się „Łowcy Głów” z KWP Poznań. Gdy ustalili oni kilka wynajmowanych apartamentów w Poznaniu, które służyły jako kryjówki Adamowi P., mężczyzna uciekł za granicę. Policjanci poinformowali o tym sąd i poprosili o Europejski Nakaz Aresztowania. Na podstawie zgromadzonych informacji policja doszła do kolejnych kryjówek w Budapeszcie, co przyspieszyło zakończenie sprawy.

Adam P. obecnie przebywa w areszcie na Węgrzech, czekając na konwój do Polski. W kraju czeka na niego 5-letni wyrok pozbawienia wolności.