Troje obywateli Gruzji zostało zatrzymanych przez leszczyńską policję pod zarzutem kradzieży towarów markecie w Lesznie. Zostali aresztowani tego samego dnia, kiedy doszło do przestępstwa, jednak na terenie Wrocławia. Jeżeli zostaną uznani za winnych, mogą spędzić w więzieniu do 5 lat.

Do incydentu doszło 23 kwietnia bieżącego roku, około godziny 7 rano, na parkingu jednego z marketów w Lesznie. Nieznani sprawcy dokonali kradzieży towaru sklepowego, który był umieszczony na palecie przed magazynem i czekał na rozładunek. Sprawcy zwinęli dwie kartony, które zawierały różnego rodzaju produkty, między innymi papierosy wielu marek, alkohol oraz produkty spożywcze. Szacunkowa wartość skradzionych dóbr wynosi prawie 4 tysiące złotych.

Policjanci z Leszna nie potrzebowali dużo czasu, aby zidentyfikować sprawców. Jeszcze tego samego dnia, pod wieczór, zatrzymano trzech obywateli Gruzji na terenie Wrocławia. W samochodzie, którym się poruszali, znaleziono towary, które prawdopodobnie pochodziły z podobnej kradzieży.

Zatrzymani mężczyźni zostali przewiezieni do aresztu w Lesznie. Śledczy postawili im zarzuty kradzieży, za co zgodnie z polskim prawem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.