Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce na odcinku autostrady A2 w pobliżu Poznania, pomiędzy dwoma węzłami drogowymi – Krzesiny a Luboń. Jak informuje służbista z punktu informacyjnego GDDKiA, do incydentu doszło konkretnie na 168 kilometrze tej trasy, kierując się w stronę Świecka. Zdarzenie to spowodowało poważne utrudnienia dla kierowców przejeżdżających pomiędzy wymienionymi węzłami.

Zaistniała sytuacja wymagała blokady prawego i środkowego pasa ruchu na tej części autostrady. Przejazd był możliwy jedynie lewym pasem. Dodatkowo, jezdnia została całkowicie zablokowana przez pewien czas w celu umożliwienia lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Akcję ratunkową przeprowadzały lokalne siły straży pożarnej. Jak informuje dyżurny oficer wielkopolskiej straży pożarnej, w wyniku zdarzenia ucierpiał jeden pojazd, który uderzył w barierki przy drodze. Na miejscu natychmiast podjęto próbę reanimacji poszkodowanej osoby.

Niestety, mimo heroicznych wysiłków strażaków, próba reanimacji nie przyniosła oczekiwanych efektów. Jak niestety musiał stwierdzić oficer dyżurny straży pożarnej, mimo wszystkich starań, nie udało się uratować około 45-letniej kobiety, która była uczestnikiem tragicznego zdarzenia.