Na odcinku autostrady A2 w Poznaniu, między węzłami Krzesiny i Luboń, wystąpił poważny incydent drogowy. Informacje na ten temat przekazał oficer dyżurny z Punktu Informacji Drogowej GDDKiA. Wskazał on, że miejsce zdarzenia znajduje się na 168 km trasie autostradowej prowadzącej w kierunku Świecka. Wskutek tego zdarzenia, użytkownicy drogi mogą doświadczyć utrudnień na odcinku pomiędzy wymienionymi wcześniej węzłami – Krzesiny i Luboń.

Dodatkowo, przekazano informację, że ruch jest uniemożliwiony na pasie prawym i środkowym w kierunku Świecka. Kierowcy mają możliwość przemieszczania się jedynie lewym pasem ruchu. Droga została zablokowana celem umożliwienia lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ujawniono także, że na miejscu zdarzenia są obecni strażacy. Jak podał dyżurny oficer wielkopolskich strażaków, w incydencie uczestniczył jeden samochód, który uderzył w barierki. Dodatkowo, na miejscu zdarzenia przeprowadzana była resuscytacja krążeniowo-oddechowa poszkodowanej osoby.

Niestety, pomimo podjętych działań, próba reanimacji okazała się bezskuteczna. Dyżurna oficerka straży pożarnej w Wielkopolsce potwierdziła, że nie udało się uratować życia poszkodowanej – kobiety w wieku około 45 lat.