Funkcjonariusze Policji z Leszna zatrzymali pewnego 35-letniego mężczyznę, który przez kilka lat prowadził działalność oszukańczą. Sprawca oferował do sprzedaży urządzenia wykorzystywane w branży medycyny estetycznej, wyłudzając w ten sposób ponad 300 tysięcy złotych. Po zatrzymaniu, Prokuratura Rejonowa w Lesznie podjęła decyzję o umieszczeniu podejrzanego pod dozorem policyjnym, zakazując mu jednocześnie wyjazdu za granicę oraz prowadzenia jakiejkolwiek działalności gospodarczej. Jeżeli zostanie uznany za winnego, nieuniknionym wydaje się kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Na przestrzeni ostatniego roku, Policja z Leszna otrzymała wiele zgłoszeń dotyczących oszustw związanych ze sprzedażą urządzeń stosowanych w medycynie estetycznej. Sprzęt, którego sprzedażą zajmował się podejrzany obejmował m.in. lasery, urządzenia służące do regeneracji skóry i mięśni czy redukcji tkanki tłuszczowej. Złożone zgłoszenia wskazywały, że klienci zamawiali sprzęt przez internet na stronie jednej z firm z regionu leszczyńskiego, wpłacając za niego zaliczki lub opłacając całość kwoty z góry. Nierzadko okazywało się, że towar nie docierał do klientów, a jeśli już tak, to był on tak niskiej jakości, że nadawał się tylko do zwrotu czy złożenia reklamacji.

Sumy wpłacone na konta oszusta oscylowały w granicach od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Wśród pokrzywdzonych znalazły się osoby z całego kraju oraz zagranicy. Policjanci specjalizujący się w przestępczości gospodarczej szybko podjęli działania w tej sprawie. Okazało się, że 35-letni mężczyzna, mieszkaniec Leszna, obecnie rezydujący w Katowicach, jest właścicielem firmy. Funkcjonariusze zebrali bogaty materiał dowodowy i przesłuchali wielu świadków oraz osób poszkodowanych, również spoza Polski.

24 marca bieżącego roku policjanci dokonali zatrzymania 35-letniego właściciela firmy i przedstawili mu preliminarycznie 12 zarzutów oszustw na sumę ponad 300 tysięcy złotych. Jak ustalono, mężczyzna prowadził taką działalność od 2019 roku. Śledztwo w tej sprawie nadal trwa i istnieje prawdopodobieństwo, że liczba postawionych zarzutów jeszcze wzrośnie.

Prokuratura Rejonowa w Lesznie podjęła decyzję o umieszczeniu podejrzanego pod dozorem policyjnym, nałożyła na niego zakaz opuszczania granic kraju oraz zobowiązała go do zaprzestania prowadzenia działalności gospodarczej. W przypadku stwierdzenia winy, 35-latek może spędzić w więzieniu nawet do 8 lat.