Użytkownicy drogi krajowej nr 11 doświadczają ciągłego utrudnienia w ruchu drogowym, spowodowanego gigantycznymi korkami. Zator komunikacyjny rozpoczął się w niedzielę, ale sytuacja nie uległa poprawie również następnego dnia. Trudności na drodze nie ominęły również kierowców poruszających się w poniedziałek.

Zamknięcie mniejszego mostu i usterka samochodu na drugim większym mostu doprowadziły do paraliżu komunikacyjnego na terenie całego miasta. Nawet mniej uczęszczane osiedlowe ulice zostały sparaliżowane przez ogromne korki.

Sytuacja w poniedziałek nie jest aż tak tragiczna jak poprzedniego dnia, jednak nadal nie można jej określić jako satysfakcjonującej. Wręcz przeciwnie, warunki na drodze są wyjątkowo złe, szczególnie na odcinku DK11 prowadzącym do Obornik od północy. Kierowcy poruszający się tą trasą zatrzymują się już na obrzeżach Rożnowa.

Warto przypomnieć, że kłopoty komunikacyjne w Obornikach rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu i według szacunków mają trwać przez kolejne cztery miesiące. Powodem jest remont małego mostu nad Wartą, który w obecnym stanie jest dostępny wyłącznie dla pieszych. Tymczasem kierowcy są zmuszeni korzystać z drugiej przeprawy na DK11, która jest obecnie jedynym dostępnym mostem.