Szokujący incydent, który miał miejsce na jednym z przejść dla pieszych w Obornikach, został udostępniony przez miejscową policję. Na opublikowanym nagraniu widać matkę przeprowadzającą swoje dziecko w wózku przez przejście dla pieszych, która jest uderzana przez nadjeżdżający samochód. Kierowca pojazdu hamuje, ale jest już za późno, co prowadzi do tragicznego potrącenia. Matka i jej małe dziecko zostają zmuszeni do natychmiastowej hospitalizacji po zwrotnym zdarzeniu.

Ten zatrważający incydent miał miejsce 7 marca, około godziny 15:00. Mimo że minęło już trochę czasu od tego nieszczęśliwego wypadku, miejscowa policja postanowiła podzielić się tym nagraniem jako przestroga dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Utragicznione potrącenie miało miejsce na skrzyżowaniu ulicy Szymańskiego.

Zaprezentowany film pokazuje matkę z dzieckiem w wózku będącymi już na środku przejścia dla pieszych, kiedy niespodziewanie zostają potrącone przez samochód osobowy. Natychmiast wezwane do miejsca zdarzenia służby ratunkowe przewiozły zarówno 39-letnią matkę, jak i jej dziecko do najbliższego szpitala.

Policja poddała 77-letnią kierowcę badaniu alkomatem, które ujawniło, że była trzeźwa w czasie zdarzenia. Niemniej chociaż niektórzy komentujący film na stronach internetowych winą obarczają matkę, twierdząc, że nie obserwowała ona odpowiednio jezdni, winna jest jednak prawdopodobnie kierowca. Mimo że matka mogła być nie do końca uważna, to jednak była już na środku pasa ruchu, co powinno skłonić kierującą do zatrzymania pojazdu i ustąpienia pierwszeństwa.

Analiza nagrania sugeruje, że 77-letnia kierowca rozpoczęła hamowanie zbyt późno, co oznacza, że prawdopodobnie zauważyła pieszą zbyt późno. Policja nadal bada okoliczności tego zdarzenia, aby ustalić dokładną przyczynę potrącenia.