Krótka, ale skuteczna akcja policji w Kościanie zakończyła się sukcesem. Chwilę po zgłoszeniu kradzieży pojazdu Renault Master, otrzymanym od poszkodowanego mieszkańca, funkcjonariusze odnaleźli i zwrócili właścicielowi skradzione auto. Wart około 29 tysięcy złotych samochód został odzyskany, a mężczyzna znajdujący się w środku, 26-latek z gminy Kościan, został zatrzymany i postawiono mu zarzuty kradzieży oraz prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu.

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w nocy z piątku na sobotę 10 maja. Właściciel pojazdu zgłosił kradzież dyżurnemu kościańskiej komendy, który natychmiast powiadomił patrolujące okolicę jednostki. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy, skradziony samochód został odnaleziony po zaledwie kilkunastu minutach od zgłoszenia, na ulicy Gostyńskiej w pobliżu ronda.

Za kierownicą skradzionego samochodu Renault Master siedział mężczyzna w wieku 26 lat, również mieszkaniec gminy Kościan. Funkcjonariusze natychmiast zauważyli intensywną woń alkoholu wydobywającą się od kierowcy. Przeprowadzone na miejscu badanie alkomatem wykazało, że kierowca był nietrzeźwy – w jego organizmie znajdowało się 2,14 promila alkoholu. Policjanci odzyskali skradziony pojazd o wartości około 29 tysięcy złotych i przekazali go prawowitemu właścicielowi. Tymczasem, zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnej celi, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży oraz prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Teraz to Sąd zdecyduje o dalszym losie 26-latka.