W związku ze sprawą skazanego za spowodowanie śmiertelnego wypadku byłego policjanta, który śmiertelnie potrącił 13-letnią dziewczynkę, napływają nowe informacje. Przypomnijmy o zdarzeniu, które miało miejsce w lipcu 2021 na trasie Leszno – Nowa Wieś – Krystian G., był policjant i mieszkaniec gminy Lipno, kierując skodą na przejeździe pieszo-rowerowym, nie zachował odpowiedniej ostrożności i zderzył się z młodą rowerzystką. Siła uderzenia była tak wielka, że rower dziewczynki wylądował kilkadziesiąt metrów dalej w lesie. Pomimo natychmiastowej interwencji Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, która zabrała poszkodowaną do szpitala w Poznaniu, nie udało się jej uratować. Szczegółem pogłębiającym tragizm sytuacji jest fakt, że kierowca był pod wpływem narkotyków.

Wyrok w tej sprawie zapadł w lipcu bieżącego roku. Sąd skazał 32-letniego Krystiana G. na karę 5 lat i 3 miesięcy pozbawienia wolności. Skazany został również na dekadę bez prawa prowadzenia pojazdów i zasądzone zostało od niego 50 tysięcy złotych zadośćuczynienia dla rodziny ofiary. Mimo, że wyrok nie jest jeszcze prawomocny, skazany miałby natychmiast trafić do aresztu, gdyby stawił się w sądzie podczas ogłaszania wyroku. Na nieszczęście, Krystian G. poudawał zarówno wyrok, jak i konsekwencje, które za nim idą.

Adwokat Krystiana G. ubiega się o zwolnienie jego klienta z kary, podczas gdy matka potrąconej dziewczynki domaga się najwyższego wymiaru kary – 8 lat pozbawienia wolności. W czwartek miała miejsce rozprawa apelacyjna, na której nieobecny był skazany. Oczekuje się, że decyzja zapadnie jeszcze przed świętami.