Jeśli jesteś rodzicem lub opiekunem nastolatka, który boryka się z emocjonalnymi problemami, teraz masz okazję nauczyć się, jak mu pomóc. Rozpoczął się proces rejestracji na bezpłatne seminaria przeznaczone dla tych, którzy chcą poprawić zdrowie psychiczne swoich podopiecznych. Możliwość zgłoszenia udziału w tych wydarzeniach jest dostępna do dnia 24 września.
Zdjęcie przedstawia salę pełną ludzi słuchających prelegentki prowadzącej seminarium – ilustracja artykułu. Rejestracja na darmowe warsztaty z serii „Psychiczne samopoczucie w centrum uwagi” została już uruchomiona. Warsztaty są integralną częścią kampanii o nazwie „Psychiczne samopoczucie w centrum uwagi”, na które zapraszani są wszyscy mieszkańcy Poznania, niezależnie od płci. Wydarzenie odbędzie się 27 września (piątek), pomiędzy godziną 17:00 a 19:00, w Centrum Profilaktyki „Świt” (ulica Świt 34/36, pierwsze piętro pawilonu). Udział jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji, którą można złożyć do 24 września za pomocą formularza online.
Podczas warsztatów skupimy się na problemach związanych z emocjami. Uczestnicy dowiedzą się, jakie są najskuteczniejsze metody radzenia sobie z nimi. Zostaną też omówione niewłaściwe strategie, które często stosują młodzi ludzie, próbując pozbyć się negatywnych emocji. Na spotkaniu wykorzystany zostanie między innymi poradnik „Nastolatki w kryzysie. Jak wspierać psychiczne samopoczucie młodych osób?”
Warsztatów będzie uczyć Magdalena Pytel, ceniona psycholog i certyfikowany terapeuta poznawczo-behawioralny, która prowadzi własną praktykę terapeutyczną. Magdalena Pytel to także osoba aktywnie promująca wiedzę na temat zdrowia psychicznego za pośrednictwem mediów oraz poprzez artykuły w czasopismach popularnonaukowych i podczas różnych szkoleń, prelekcji dla studentów, konferencji i warsztatów.
„Psychiczne samopoczucie w centrum uwagi” jest ogólnopolską inicjatywą społeczną rozpoczętą w 2023 roku. Jego celem jest dotarcie do osób, które mają rzeczywisty wpływ na życie młodych ludzi i ułatwienie im nabycia umiejętności niezbędnych do efektywnego wspierania ich zdrowia psychicznego. W związku z tym, czasopismo „Charaktery” we współpracy ze specjalistami ds. zdrowia psychicznego, Fundacją TVN oraz firmą Amazon, stworzyło poradnik „Nastolatki w kryzysie. Jak wspierać psychiczne samopoczucie młodych osób?”
Poznań jako miasto wsparło tę inicjatywę, organizując serię warsztatów dla pedagogów oraz rodziców i opiekunów. Oprócz warsztatów dostępnych dla wszystkich, odbyły się również spotkania przeznaczone tylko dla pedagogów uczestniczących w projekcie „Poznań uzależniony od profilaktyki”, jak i dla rodziców.