Na obwodnicy miasta Nowego Tomyśla doszło do poważnego incydentu drogowego, w którym uczestniczyły trzy samochody osobowe oraz jeden pojazd ciężarowy. W wyniku tego zdarzenia, jedna osoba wymagała opieki medycznej. Wszystko to miało miejsce w piątek, 14 czerwca 2024 roku, nieco po godzinie szóstej rano, niedaleko lokalnej firmy Bartex.

Scenariusz zdarzenia przedstawia się następująco: trzy samochody osobowe i ciężarówka kolizyjnie zderzyły się na obwodnicy Nowego Tomyśla, w rejonie firmy Bartex, o szóstej nad ranem tego feralnego piątku, 14 czerwca 2024 roku. Po otrzymaniu zgłoszenia o incydencie, natychmiast na miejsce skierowano Ochotnicze Straże Pożarne z Borui Kościelnej i Sątop, a także dwie jednostki ratowniczo-gaśnicze z Nowego Tomyśla.

Szymon Maciejewski, rzecznik prasowy nowotomyskiej straży, wyjaśnił, że informacja o zdarzeniu dotarła do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej o szóstej zero jednej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, strażacy zastali trzy pojazdy osobowe i ciężarówkę w stanie po kolizji. Jak przekazał, zadania strażaków polegały na zabezpieczeniu terenu wypadku, udzielaniu pierwszej pomocy poszkodowanej osobie, odłączaniu akumulatorów w zaangażowanych pojazdach oraz usuwaniu plam płynów eksploatacyjnych poprzez użycie sorbentu i sprzątaniu jezdni z resztek karoserii.

Maciejewski dodał również, że w akcji uczestniczył patrol policji oraz ekipa medyczna. Na koniec, jedna z kierujących – kobieta – została przewieziona karetką do lokalnego szpitala na dalsze badania i leczenie.