Za kradzież z włamaniem do biura, w czasie której skradziono ponad 2000 złotych oraz dwie karty kredytowe, podejrzany jest pewien mężczyzna. Zdarzenie miało miejsce na terenie obiektu sportowego w powiecie średzkim pod koniec maja, jak informuje oficer prasowy policji w Środzie Wielkopolskiej, sierż. Angelika Środa.

Po włamaniu do pomieszczenia biurowego sprawca nie tylko przywłaszczył sobie ponad 2000 zł w gotówce, ale także dwie karty kredytowe. Zdołał nimi trzykrotnie zapłacić za zakupy, między innymi w markecie i na stacji benzynowej. Ostatnia próba dokonania płatności przez internet była jednak nieskuteczna – właściciel zdążył już zablokować karty.

Jak dodaje sierż. Środa, dzięki dogłębnym śledztwom prowadzonym przez policję, już następnego dnia udało się zidentyfikować i aresztować przestępcę. Wskazanym podejrzanym okazał się 28-letni mieszkaniec gminy Środa Wielkopolska, który był już wcześniej znany średzkim policjantom. Przedstawiono mu łącznie sześć zarzutów, do których się przyznał.

Teraz mężczyźnie grozi surowa kara – nawet do 10 lat pozbawienia wolności.