Grupa odważnych funkcjonariuszy policji z Poznania udowodniła, że ich gotowość do niesienia pomocy nie kończy się na granicach Polski. W Bambergu, niemieckiej miejscowości, zdecydowali się na interwencję w celu ochrony bezdomnego człowieka, który został zaatakowany. Informacje o tej szlachetnej akcji podała Komenda Główna Policji.

Ta grupa policjantów z Poznania znalazła się w Niemczech, aby uczestniczyć w treningach przed Euro 2024 – Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej. Ich czas w Bundespolizei, niemieckiej szkole policyjnej położonej w Bambergu, miał na celu podniesienie umiejętności potrzebnych podczas nadchodzącej imprezy sportowej.

Podczas pobytu w Niemczech, policjantów ze stolicy Wielkopolski nie ograniczały tylko obowiązki szkoleniowe. W reakcji na nagłą sytuację, interweniowali na rzecz bezdomnego mężczyzny, który padł ofiarą ataku. Napastnik został powstrzymany przez naszych funkcjonariuszy, a następnie zatrzymany przez patrol Bawarskiej Policji Landowej.

W ramach dalszych działań, policjanci z Poznania po zakończonym szkoleniu przenieśli się do Hamburga. Będą tam uczestniczyć w zabezpieczaniu meczu piłkarskiego z udziałem reprezentacji Polski.

Ich obecność na niemieckiej ziemi nie jest jedynie formą współpracy z tamtejszymi funkcjonariuszami, ale także znaczącym wsparciem dla polskich kibiców, którzy przybywają na mistrzostwa. Policjanci będą służyć pomocą na lotniskach, dworcach kolejowych i autobusowych, oferując wsparcie językowe oraz informacje dotyczące bezpieczeństwa.