Mieszkańcy Wronek mogą czuć się bezpiecznie, gdyż policja skutecznie dba o porządek. Dzielnicowi stamtąd potwierdzili to ostatnio, udowadniając swoje zdolności śledcze, kiedy to zidentyfikowali i zatrzymali osobę podejrzaną o włamanie do garażu i przywłaszczenie motocykla WSK. Pracy nad sprawą poświęcili swój cały czas, co zaowocowało odzyskaniem skradzionego pojazdu jeszcze tego samego dnia.

Historia ta rozpoczęła się tydzień temu, 19 marca, kiedy policjanci z Komisariatu Policji we Wronkach zostali poinformowani o włamaniu do garażu na terenie ich gminy. Sprawca zabrał ze sobą motocykl marki WSK, który stał się głównym celem jego działania.

Dzielnicowi podjęli działania mające na celu wyjaśnienie sprawy. Rozpoczęli od rozmów z mieszkańcami okolicy, które szybko wskazały na sąsiada pokrzywdzonego jako potencjalnego sprawcę. Policjanci natychmiast zweryfikowali tę informację, jednak mężczyzna nie był w swoim miejscu zamieszkania. Dzielnicowi, podejrzewając, że może on przebywać u rodziny, udali się do domu jego matki. To właśnie tam odnaleźli 20-letniego podejrzanego.

Chociaż młody mężczyzna nie zdradził miejsca, w którym ukrył skradziony motocykl, dzielnicowi zdołali odnaleźć jednoślad w gęstych krzewach pobliskiego lasu.

Zabezpieczony motocykl WSK jeszcze tego samego dnia powrócił do swojego prawowitego właściciela. 20-latek natomiast został zatrzymany, a po zgromadzeniu dowodów usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Teraz grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności za to przestępstwo.