Dramatyczne momenty pełne strachu i niepokoju doświadczyła matka z Złotowa, której w wyniku chwilowego braku czujności uciekł 5-letni syn podczas sobotniego spaceru. Dziecko zostało odnalezione, całkowicie bezpieczne i nienaruszone, dzięki błyskawicznej reakcji lokalnych służb mundurowych.

23 marca, w sobotę, po godzinie 18:00 dyżurny złotowskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie od zrozpaczonej kobiety. Kobieta poinformowała, że jej pięcioletni syn, podczas wspólnego spaceru po Złotowie, wykorzystał chwilę jej nieuwagi i oddalił się w nieznanym kierunku. Mimo ponad godzinnego samodzielnego poszukiwania, matce nie udało się namierzyć dziecka. Policjanci pełniący wówczas służbę na terenie powiatu złotowskiego zostali natychmiast postawieni w stan gotowości do podjęcia działań na rzecz odnalezienia zaginionego malca.

Policjanci z Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego złotowskiej komendy, kierując się udostępnionym przez matkę rysopisem i opisem ubioru chłopca, przeszukali okoliczne blokowiska i place zabaw. Dziecko zostało odnalezione na jednej z ulic miasta, gdzie rozmawiało z przypadkową przechodnią. 5-latek utrzymywał, że był w drodze do dziadków, jednak zapomniał jak do nich trafić i zagubił się po drodze.

Poszukiwania prowadzone przez policję, choć nie trwały długo, były pełne emocji zarówno dla zgłaszającej matki, jak i zaangażowanych w akcję policjantów.

Apelujemy do rodziców o zachowanie czujności! Pamiętajcie, że w sytuacji zagubienia dziecka, konieczne jest natychmiastowe rozpoczęcie poszukiwań. Każda sekunda jest cenna. Jeśli samodzielne działania nie przynoszą efektu w postaci odnalezienia dziecka, niezwłocznie powinniście zgłosić sytuację do Policji. Czas jest kluczowy – to on determinuje możliwość podjęcia szybkich i skutecznych działań przez służby odpowiednio do sytuacji.