Prokuratura wnosi o surowszą karę od tej wyznaczonej pierwotnie przez poznański sąd dla mężczyzny skazanego za zbrodnię dokonaną z niebywałym okrucieństwem. Marian K., 62-latek, w styczniu 2022 roku uczestniczył w imprezie, podczas której doszło do zgwałcenia i brutalnego mordu na kobiecie. Wyrok, który otrzymał w październiku 2023 roku, to 25 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo, w listopadzie 2022 roku na naszym portalu ukazało się zdjęcie z monitoring miejsca zdarzenia. Przedstawia ono drugiego z podejrzanych – mężczyznę z plecakiem, którego tożsamości skazany Marian K. nie chciał ujawnić. Wciąż poszukiwany przez służby, ten drugi mężczyzna ucieka przed sprawiedliwością.

Jak już wcześniej donosiliśmy, prokuratura deklarowała niewystarczalność kary 25 lat pozbawienia wolności zaraz po jej ogłoszeniu. Żądano surowszej kary – dożywotniego więzienia dla sprawcy. Rozprawa apelacyjna rozpoczęła się dzisiaj w Sądzie Apelacyjnym w Poznaniu. Prokurator Michał Jopek, cytowany przez Radio Poznań, stwierdził: „Motywacją do działania oskarżonego był motyw seksualny”. Dodał także, że „Ofiara została potraktowana nie jak człowiek, lecz jako obiekt służący do perwersyjnej zabawy. W tych okolicznościach nie mam wątpliwości, że intencją sprawcy było bezpośrednie pozbawienie życia tej kobiecie”.

Z kolei obrońca Mariana K. zaznaczył, że ze względu na obecność drugiego mężczyzny w mieszkaniu podczas zbrodni, nie można przerzucać pełnej odpowiedzialności za nią na jego klienta. Wydanie ostatecznego wyroku zaplanowane jest na początku kwietnia.