Na osiedlu Przyjaźni w Poznaniu doszło do tragicznego zdarzenia. Pierwsze doniesienia o tym incydencie przekazały media lokalne – „Głos Wielkopolski”, które otrzymało informacje od twórcy profilu poznan_moment na Instagramie.

Zgodnie z przekazanymi danymi, kierujący pojazdem zderzył się na przejściu dla pieszych z kobietą prowadzącą małe dziecko.

Informacje te potwierdziła policja. Jak powiedział nam nadkomisarz Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji, funkcjonariusze rzeczywiście interweniowali na miejscu. „Otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące tego zdarzenia. Zgłaszano, że na pasach dla pieszych na osiedlu Przyjaźni, matka jadąca na hulajnodze razem z córką została uderzona przez samochód. Obie ofiary były przytomne i ich stan nie był zagrożeniem dla życia. Zostały one natychmiast przewiezione do szpitala w celu wykonania badań. Kierowca pojazdu był na szczęście trzeźwy. Policja nadal prowadzi śledztwo, aby ustalić wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Nie jesteśmy w stanie na tę chwilę udzielić więcej szczegółów” – wyjaśnił Święcichowski.