Na terenie Poznania, efektem kooperacji Komendy Wojewódzkiej Policji (KWP) w Poznaniu oraz Prokuratury Rejonowej w Szamotułach, doszło do aresztowania mężczyzny z kręgów pseudokibiców. Jest on podejrzany o distribucję dużej ilości narkotyków. Na podstawie decyzji sądowej, osoba ta została tymczasowo umieszczona w areszcie na okres trzech miesięcy, co może skutkować karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Akcja zatrzymania była realizacją wspólnych działań struktur policyjnych – Wydziału ds. Przestępczości Pseudokibiców, Wydziału ds. Przestępczości Narkotykowej KWP oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Gostyniu i Prokuratury Rejonowej w Szamotułach. 28 maja tego roku, na terenie Poznania, doszło do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o posiadanie i dystrybucję dużej ilości substancji psychoaktywnych. Zatrzymany jest powiązany ze środowiskiem pseudokibiców zajmujących się handlem narkotykami na szeroką skalę.

W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania podejrzanego, funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli ponad 15 kilogramów substancji narkotycznych takich jak marihuana, metamfetamina w postaci krystalicznej oraz amfetamina w formie płynnej. Wszystkie znalezione substancje zostały skierowane na drobiazgowe badania laboratoryjne.

Analiza danych osoby zatrzymanej w systemach policyjnych ujawniła, że mężczyzna był poszukiwany przez sąd w Krakowie do odbycia kary pozbawienia wolności. Sąd postawił mu zarzut wprowadzania do obrotu dużej ilości narkotyków, za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Po wniosku Prokuratury Rejonowej w Szamotułach, mężczyzna został tymczasowo umieszczony w areszcie na okres trzech miesięcy decyzją sądu.