Kobieta pracująca jako policjantka, która poza godzinami służby pełniła obowiązki kuratora społeczny, natknęła się na niecodzienną sytuację podczas wykonywania swoich obowiązków. W jednym z mieszkań na terenie Piły ujawniła produkcję dużej ilości narkotyku w postaci marihuany. Funkcjonariusze pilskiej jednostki policyjnej natychmiast zaangażowali się w sytuację, kończąc ją aresztowaniem mężczyzny odpowiedzialnego za produkcję substancji odurzających.

Wszystko rozegrało się 24 listopada 2023 roku, kiedy to funkcjonariuszka policji, wcześniej służąca w Komendzie Powiatowej Policji w Pile, a aktualnie pełniąca obowiązki Oficera Dyżurnego w Komendzie Powiatowej Policji w Czarnkowie, odwiedziła jedno z mieszkań na pilskim osiedlu w ramach swoich obowiązków kuratorskich. W trakcie tej wizyty zauważyła susz roślinny, który bez wątpienia był marihuaną. Na miejsce natychmiast wezwano funkcjonariuszy z jednostki pilskiej.

Podczas dokładnej inspekcji mieszkania, policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 6 kilogramów tej substancji. Właścicielem narkotyków okazał się 32-letni mężczyzna, zamieszkujący to mieszkanie. Policja zabezpieczyła również pieniądze w kwocie 2000 złotych, które mogą zostać przekazane na poczet przyszłej kary.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na sformułowanie dwóch zarzutów przeciwko mężczyźnie. Zarzuty te obejmują uprawę konopi i produkcję dużej ilości marihuany. Za te czyny grozi mu surowa kara, nawet do 20 lat pozbawienia wolności.