W ciągu minionych 24 godzin, funkcjonariusze odpowiedzialni za egzekucję wyroków sądowych zatrzymali i przekazali do więzień ośmiu mężczyzn. Od początku miesiąca listopada, liczba zrealizowanych spraw poszukiwawczych wynosi 16. Jednym z aresztowanych był mężczyzna poszukiwany przez Policję, który został ujęty tuż po dokonaniu kradzieży alkoholu.

Na przestrzeni ostatniego dnia, policjanci OPI we współpracy z dzielnicowymi oraz służbami kryminalnymi, doprowadzili do zakładów karnych ośmiu poszukiwanych w ramach realizacji wyroków pozbawienia wolności. Zatrzymania odbyły się zarówno na terenie Wągrowca, jak i innych części powiatu.

Wśród zatrzymanych jest 31-letni mężczyzna, który jeszcze wczoraj stał przed sądem w Skokach. Na jego rzecz wydano nakaz z Sądu Rejonowego Poznań Stare Miasto. Teraz rozpocznie on rok kary za przestępstwo uchylania się od płacenia alimentów. Z identycznym zarzutem zmierzył się również 36-letni mieszkaniec gminy Wapno. Wyrok na niego wydał Sąd Rejonowy w Wągrowcu, a karę odbywać będzie w zakładzie karnym w Potulicach.

37-latek z gminy Wągrowiec został zatrzymany na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Obornikach. Teraz czeka go 9 miesięcy pozbawienia wolności w zakładzie karnym w Gębarzewie za łamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policja poszukiwała od tygodnia 45-latka z powiatu gostyńskiego. Mężczyzna został aresztowany zaraz po kradzieży dwóch butelek piwa. Policjanci wykonujący interwencję w jednym z marketów w Skokach nałożyli na niego mandat w wysokości 500 złotych za kradzież alkoholu, po czym doprowadzili go do zakładu karnego w Gębarzewie. Tam odcierpi karę 182 dni pozbawienia wolności.