Właśnie doszło do zatrzymania 39-letniego mieszkańca przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. Mężczyzna ten jest podejrzany o serię włamań do garaży na terenie Gostynia, do których doszło w listopadzie. Na jego konto wpisuje się również próby włamań oraz kradzieże. Warto dodać, że sprawca działając w ramach recydywy – co oznacza powrót do wcześniej popełnionych przestępstw – naraża się na surowszą karę.

Wykroczenia miały miejsce w listopadzie, kiedy to Gostyń stał się miejscem licznych włamań. Służby policyjne zostały poinformowane o incydentach związanych z włamaniami i próbami włamań do garaży, jak również o skradzionych przedmiotach. Najczęściej sprawcą padały elektronarzędzia i rowery, co łącznie przekładało się na straty rzędu około 3 tysięcy złotych.

Po raportach o tych wydarzeniach, jednostki kryminalne rozpoczęły działania operacyjne. Wydaje się, że ich wysiłki dały efekty, gdyż udało się zidentyfikować sprawcę. Dzielnicowy rozpoznał 39-letniego mężczyznę z Głogowa, który był mu znany z wcześniejszych przestępstw, w tym włamań i kradzieży.

Mężczyźnie postawiono dziesięć zarzutów, w tym kradzieży z włamaniem, prób włamania i kradzieży. Zgodnie z kodeksem karnym za te czyny grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Jednak w jego przypadku kara może być surowsza – nawet do 15 lat – ze względu na recydywę. Ostateczna decyzja o karze spocznie na sądzie.