Dzięki staraniom funkcjonariuszy Komisariatu Policji Jeżyce we współpracy z dzielnicowym z Komisariatu Policji Międzychód, udało się zatrzymać sprawcę przestępstwa, które miało miejsce latem poprzedniego roku. Mężczyzna ten groził pracownicy sklepu przedmiotem, który swoim wyglądem naśladował broń, a teraz znalazł się za kratkami.

Wszystko rozpoczęło się 19 czerwca 2023 roku, kiedy mężczyzna wszedł do sklepu na ulicy Pilotów w Poznaniu. Wyciągnął on wcześniej schowany przedmiot, który swoim wyglądem imitował broń i celując nim w przestraszoną kasjerkę, domagał się wydania mu butelki alkoholu oraz gotówki z kasy. Całe to wydarzenie zostało zarejestrowane przez monitoring.

Funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego oraz Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Jeżyce natychmiast podjęli działania w tej sprawie. Na miejscu incydentu dokonali szereg czynności śledczych mających na celu odnalezienie sprawcy. Zebrane przez nich dane pozwoliły na zidentyfikowanie podejrzanego. Mimo, że nie mieszkał już pod adresem podanym w zameldowaniu, udało się jednak potwierdzić jego tożsamość. Zostały natychmiast podjęte działania w celu odnalezienia go. Zdjęcie mężczyzny zostało opublikowane na stronach internetowych policji, a także udostępnione przez media.

Mężczyzna ten, jak się później okazało, ukrywał się daleko od miejsca przestępstwa – w Hamburgu. Niemniej jednak, kilka dni temu wrócił do Polski i przyjechał do Międzychodu. Tam 14 lutego rozpoznał go dzielnicowy z miejscowej komendy. Po sprawdzeniu dokumentów, okazało się, że jest to poszukiwany przez policję rozbojnik.

Teraz mężczyzna ten stanie przed sądem, odpowiadając za przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za ten czyn prawo przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności. Obecnie znajduje się on w areszcie, gdzie oczekuje na decyzje dotyczące dalszego postępowania w tej sprawie.