1 lutego zapadła ważna data dla Fundacji „Redemptoris Missio”, kiedy to przy jej budynku wolontariusze rozpoczęli skrupulatne napełnianie ogromnego kontenera. Główną zawartością kontenera stały się stoły operacyjne oraz urządzenia respiracyjne. Celem tej misji była wysyłka ładunku do Madagaskaru, którego wyjazd planowany był na następny piątek.

Fundacja, z siedzibą w Poznaniu, realizowała w ten sposób swoje kolejne przedsięwzięcie na rzecz Afryki. Justyna Janiec-Palczewska, prezes fundacji, podkreśliła, jak ważne jest ich działanie. Wskazała na rzeczywiste potrzeby medycyny w Afryce, gdzie warunki są często dramatyczne. Według niej sprzęt, który uważany jest za przestarzały na rodzimym gruncie, w Afryce jest nieoceniony i wręcz 'na wagę złota’.

Kontener, mający do pokonania morską trasę do Afryki, zawierał między innymi stoły operacyjne, łóżka szpitalne, respiratory, lampy operacyjne i opatrunki. Te ostatnie były wynikiem Akcji „Opatrunek na Ratunek”. Fundacja, jak podkreśla Janiec-Palczewska, pełni w tym procesie rolę pośrednika między potrzebującymi a darczyńcami.

Wypełnianiu kontenera pomogli uczniowie Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu oraz Szkoły Podstawowej nr 68. Łącznie załadowano 15 ton sprzętu medycznego.