43-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu poznańskiego, będąc nietrzeźwym, doprowadził do znacznej dewastacji samochodu marki Mercedes, do której doszło w miejscowości Wieleniu, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim. Właściciel pojazdu przerwał mu tę niecodzienną „rozrywkę” i oszacował szkody na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Znane jest przysłowie mówiące, że po alkoholu ludzie bywają zdolni do różnych nieprzemyślanych czynów. Z pewnością 43-latek z powiatu poznańskiego zapadnie w pamięci mieszkańcom Wielenia jako osoba, która postanowiła wejść na dach cudzego pojazdu i po nim skakać. Niefortunne zachowanie mężczyzny nie umknęło uwadze właściciela mercedesa.

Całe zdarzenie miało miejsce 27 stycznia, w sobotę, około godziny 13.30. Jak relacjonował zgłaszający incydent mężczyzna, usłyszał hałasy dochodzące z terenu przed jego domem. Gdy wyjrzał przez okno, zobaczył mężczyznę skaczącego po dachu jego samochodu. Właściciel mercedesa natychmiast zareagował, wybiegł z domu i zatrzymał wandala, którego później oddał w ręce policji

– informuje Karolina Górzna-Kustra, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie.

Badanie stanu trzeźwości 43-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego wykazało, że miał on we krwi ponad 2 promile alkoholu. Koszty naprawy pojazdu, jakie wynikły z jego nieodpowiedzialnego postępowania, właściciel samochodu oszacował na 30 tysięcy złotych.

Po zatrzymaniu, sprawca został umieszczony w policyjnej celi. Dzień później, po wytrzeźwieniu, usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Za ten czyn grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Ostateczne rozstrzygnięcie jego sprawy znajduje się teraz w rękach sądu.