Pod koniec 2022 roku, grupa policjantów z Wydziału Dochodzeniowo Śledczego oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, współpracując z Prokuraturą Okręgową, rozpoczęła dochodzenie dotyczące osób domniemanych o osiąganie korzyści finansowych z prostytucji. Przyjmując się do analizy dowodów zgromadzonych w ramach tego śledztwa, funkcjonariusze doprowadzili do pierwszego podejrzanego, który mógł być zamieszany w te nielegalne działania.

Pierwszy zatrzymany to 39-letni mężczyzna, który został aresztowany w Poznaniu w październiku 2023 roku. Jak ustalili policjanci, podejrzany ogłaszał usługi na różnych portalach internetowych, udostępniał lokalizacje dla kobiet i zapewniał transport do odbiorców usług.

Następnie skupiono się na identyfikacji kobiet pracujących dla tego mężczyzny oraz jego konfederatów. Śledczy z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Poznaniu zlokalizowali cztery kobiety i dwóch mężczyzn, którzy również mogli uczestniczyć w tej procedurze. Zatrzymano ich na terenie województwa dolnośląskiego 5 lutego tego roku.

W trakcie postępowania, policjanci zabezpieczyli 50 telefonów komórkowych oraz komputery związane ze sprawą. W toku dochodzenia ustalono, że zatrzymani mężczyźni zdobyli łącznie ponad 190 tysięcy złotych z nielegalnej działalności. Wszystkim trzem postawiono zarzuty wynikające z art. 204 kodeksu karnego, za które grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. Podejrzani zostali objęci nadzorem policyjnym.