Wszyscy, którzy planują w sobotę, 10 lutego o godzinie 20:00 wspierać drużynę Lecha Poznań na stadionie miejskim, mogą skorzystać z naszych sugestii dotyczących dojazdu. Najprostszym i najbardziej komfortowym sposobem jest skorzystanie z miejskiej komunikacji, w szczególności tramwajów. Pozwoli to uniknąć korków i innych utrudnień na drodze. Osoby, które jednak zdecydują się na podróż samochodem, mogą zaparkować na jednym z parkingów i stamtąd dojść pieszo lub dalej podróżować komunikacją miejską. Koniecznie należy pamiętać o zmianach w organizacji ruchu i odpowiednio wcześnie zaplanować swoją trasę.

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu postanowił ułatwić kibicom dojazd na stadion oraz powrót do domu, nie wpływając jednocześnie negatywnie na jakość podróżowania dla pozostałych pasażerów. W tym celu zostaną wprowadzone dodatkowe kursy linii 145, 163, 191, 193 oraz 1, 6, 13, 15 zarówno przed, jak i po meczu. Bilet lub karnet na mecz nie uprawnia do darmowych przejazdów. Wszyscy pasażerowie muszą posiadać ważny bilet, zgodnie z taryfą opłat ZTM Poznań. Wybranie się na mecz wcześniej może pomóc uniknąć tłoku w komunikacji miejskiej oraz pod stadionem.

Aby zmniejszyć utrudnienia dla mieszkańców okolic stadionu spowodowane zwiększonym ruchem samochodowym, wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu na ulicach i osiedlach w pobliżu stadionu. Plan jest taki, aby zapewnić sprawny i bezpieczny ruch lokalny – dojazd mieszkańców do ich posesji, a także ograniczenie nielegalnego parkowania. Mniej więcej 1,5 godziny przed rozpoczęciem meczu zostaną zamknięte lokalne ulice od strony ulic: Bułgarskiej, Grunwaldzkiej, Marcelińskiej, Jugosłowiańskiej i Taczanowskiego. Kierowcy powinni zatem kierować się na parkingi i być przygotowani na ewentualne utrudnienia. Bezpieczeństwo ruchu w rejonie stadionu zapewniają służby policji, straży miejskiej i Nadzoru Ruchu Miejskich Przedsiębiorstw Komunikacyjnych.

W okolicy stadionu znajdują się różne parkingi. Można zaparkować przy stadionie miejskim na ulicy Ptasia (800 miejsc za 15 zł za mecz lub 7 zł w abonamencie), na parkingu przy ulicy Smoluchowskiego (100 miejsc, 500 m od stadionu, 10 zł za mecz), na parkingu Business Garden przy ulicy Kolorowej (100 miejsc, 1,1 km od stadionu, 2 zł za godzinę), przy budynku Pixel Poznań na ulicy Grunwaldzkiej (100 miejsc, 1,8 km od stadionu, 3 minuty tramwajem, 2,50 zł za 1 godzinę, następne godziny po 4 zł), na parkingu przy ulicy Cmentarnej/Grunwaldzkiej (164 miejsca, 2,4 km od stadionu, 7 minut tramwajem, darmowy), na Wielopoziomowym Parkingu Podziemnym MTP na ulicy Głogowskiej (650 miejsc, 4,1 km od stadionu, 11 minut tramwajem, 7 zł za godzinę), na parkingu buforowym przy Dworcu Zachodnim (77 miejsc, 4,1 km od stadionu, 12 minut tramwajem, 3 zł za godzinę) oraz na parkingu pod Kaponierą (240 miejsc, 4,2 km od stadionu, 11 minut tramwajem, 4 zł za godzinę). Przy Strefie Sportu stadionu (od strony ulicy Ptasiej) znajdują się stojaki rowerowe. Na stadion można również dojechać taksówką. Mapa parkingów dostępna jest na stronie Lecha.

Zmiany w organizacji ruchu podczas meczu obejmują różne etapy. Około 1,5 godziny przed meczem zamknięte będą wjazdy i wyjazdy z ulic: Bułgarskiej, Grunwaldzkiej, Marcelińskiej, Jugosłowiańskiej i Taczanowskiego. Zostanie utrzymany ruch lokalny na ulicach przy stadionie. Pod koniec meczu i przez okres rozejścia się kibiców (do 23:30) niektóre ulice mogą być wyłączone z ruchu ogólnego. Na wniosek policji możliwe są także wyłączenia sygnalizacji świetlnej i inne czasowe zmiany.