Pracownicy Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą, działając ramię w ramię z Prokuraturą Rejonową Poznań – Grunwald, doprowadzili do aresztowania dyrektora generalnego Fundacji „Razem Łatwiej”. Kobiecie o wieku 38 lat postawiono 20 zarzutów dotyczących przywłaszczenia kwoty 600 tysięcy złotych, zebranych na dedykowanych subkontach beneficjentów fundacji. Jeśli zostanie uznana winną, grozi jej kara więzienia do 10 lat.

Zatrzymanie miało miejsce 29 stycznia bieżącego roku przez funkcjonariuszy z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, którzy ścigali dyrektora generalnego Fundacji „Razem Łatwiej”.

Działania te są konsekwencją wydarzeń, które rozpoczęły się i nabrały tempa w sierpniu poprzedniego roku. Po publikacji dotyczącej poszukiwania potencjalnych ofiar działalności określonych fundacji, policja otrzymała nowe informacje, które podważyły legalność Fundacji „Razem Łatwiej”.

Współpracujący ze sobą śledczy oraz Prokuratura Rejonowa Poznań – Grunwald podjęli decyzję o sprawdzeniu tych doniesień. Szybko ujawniło się, że działalność fundacji przyniosła szkody wielu osobom. W związku z tym, 29 stycznia, policjanci zatrzymali dyrektora generalnego fundacji.

Z ustaleń wynika, że dwadzieścia osób padło ofiarą ich przestępstw, choć liczba ta może być jeszcze większa.

Kobiecę oskarżono o przywłaszczenie 600 tysięcy złotych zgromadzonych na kontach beneficjentów fundacji. Środki finansowe przekazywane przez darczyńców nie były wykorzystywane na leczenie chorej młodzieży, ale trafiały bezpośrednio do skarbców dyrektorki.

38-letniej kobiecie postawiono łącznie 20 zarzutów dotyczących przywłaszczenia dużych sum pieniędzy. Prokurator zastosował wobec niej środki zapobiegawcze, takie jak poręczenie majątkowe w kwocie 100 tysięcy złotych, policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju. Kobieta staje w obliczu perspektywy do 10 lat pozbawienia wolności.

Pragniemy przypomnieć, że nadzór Prokuratury Poznań – Grunwald wciąż prowadzi śledztwo dotyczące nieprawidłowości w działaniu Fundacji „Łatwiej” , „Razem Da się” oraz „Champion Foundation”.