Fatalny incydent miał miejsce w niewielkiej miejscowości Nowy Dwór, położonej na terenie powiatu pilskiego w województwie wielkopolskim. W ciągu nocy z czwartku na piątek, wybuchł tam pożar w jednym z budynków mieszkalnych. Niestety, mimo natychmiastowej reakcji służb ratunkowych, nie udało się uratować życia jednej osoby.

W wyniku ogromnego zagrożenia, ośmiu mieszkańców musiało zostać ewakuowanych z terenu objętego ogniem. Z informacji udzielonych przez oficera dyżurnego straży pożarnej z Wielkopolski wynika, że akcja gaśnicza została zakończona dopiero w piątek rano.

Niepokojącymi skutkami pożaru było całkowite spalenie poddasza budynku. Do walki z żywiołem skierowano aż 12 zastępów straży pożarnej. Ich zadaniem było nie tylko ugasić ogień, ale także zapobiec jego rozprzestrzenianiu się na inne obiekty.

Obecnie trwa intensywne dochodzenie mające na celu ustalić przyczyny wybuchu pożaru, jak również śmierci osoby, której nie udało się uratować. Wszystkie szczegóły związane z tym tragicznym wydarzeniem są jeszcze przedmiotem badań i analiz.