Właśnie ruszają plany na budowę parkingów wielopoziomowych, które mają pomóc w rozwiązaniu trudności związanych z parkowaniem w centrum Ostrowa Wielkopolskiego. Decyzja ta była podejmowana w ramach projektu Park&Ride i ma na celu przede wszystkim poprawę sytuacji w Śródmieściu.

Kierownictwo Ostrowa Wielkopolskiego, pod presją licznych spotkań z lokalnymi mieszkańcami oraz przedsiębiorcami, jest zdeterminowane do wprowadzenia tej inwestycji. „Naszym priorytetem jest, aby taki parking powstał w Śródmieściu. Ta decyzja to wynik wielu rozmów jakie prowadziłam z naszymi mieszkańcami i biznesmenami” – podkreśla Beata Klimek, prezydent miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Nadchodzący parking ma być zlokalizowany na placu pomiędzy ulicami Harcerską a Królowej Jadwigi. Na jego projektację przeznaczono 227,5 tys. złotych w budżecie miasta na rok 2024. Dokumentacja ma być gotowa już w czerwcu, zaś sama budowa obiektu miałaby ruszyć najwcześniej w połowie roku 2025.

W Śródmieściu już teraz rozpoczęto wdrażanie systemu, który ma naprowadzać kierowców na wolne miejsca parkingowe. Prace nad tym projektem mają zakończyć się jeszcze tej wiosny.