Ruszyły aukcje organizowane przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, której 32. finał zaplanowany jest na niedzielę, 28 stycznia. Jednym z wielu darczyńców, którzy postanowili przyczynić się do celu charytatywnej akcji jest Jacek Jaśkowiak, który zdecydował się na licytację historycznej kostki brukowej z centralnego punktu Poznania – Starego Rynku.

Wielki finał 32. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nieuchronnie się zbliża. Zaznaczone w kalendarzach na niedzielę, 28 stycznia, wydarzenie skupi na ulicach różnych miejscowości wielu wolontariuszy. Ich zadaniem będzie gromadzenie funduszy, które mieszkańcy wrzucą do charakterystycznych puszek.

W tym roku zebrane podczas akcji środki zostaną przeznaczone na sfinansowanie sprzętu niezbędnego do diagnozowania oraz monitorowania i rehabilitacji pacjentów cierpiących na choroby płucne. Wyposażenie to trafi do oddziałów pulmonologicznych zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Fundusze pozyskane w ramach zbiórki umożliwią zakup urządzeń do diagnostyki obrazowej, diagnozy czynnościowej, endoskopii, rehabilitacji oraz torakochirurgii.