Podczas próby przeprowadzenia kontroli drogowej przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego, mieszkaniec powiatu ostrowskiego, prowadzący pojazd marki Opel, zdecydował się w nocy 21 stycznia na ucieczkę. Niedaleko miejscowości Szklarka Myślniewska, o godzinie 01:40, mężczyzna ten wjechał swoim pojazdem w paletę z pustakami, kończąc tym samym swoją ucieczkę przed policjantami.

Niestety dla kierującego, ignorował on sygnały drogowe wydawane przez funkcjonariuszy, którzy zauważyli, że przekroczył on dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Mężczyzna kontynuował swoją jazdę leśnymi ścieżkami w stronę Ostrzeszowa, nie reagując nawet na sygnały dźwiękowe i świetlne emitowane przez radiowóz podążający za nim.

W końcu, na ulicy Pułkownika Jana Malińskiego w Ostrzeszowie, kierowca stracił kontrolę nad pojazdem i uderzył w paletę z pustakami. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był nietrzeźwy – miał 0,85 mg/l alkoholu we krwi. Co więcej, wykazało się również, że jego uprawnienia do kierowania pojazdami zostały wcześniej cofnięte przez starostę, a samochód nie miał aktualnego ubezpieczenia.

W związku z tymi przewinieniami, kierowca został aresztowany i umieszczony w policyjnym areszcie, gdzie czeka na decyzję prokuratora. Wszystko to pokazuje, jak niebezpieczne mogą być takie działania, zarówno dla kierowcy jak i dla innych uczestników ruchu drogowego.