Na przełomie niedzieli i poniedziałku w Kępnie na ulicy Warszawskiej miało miejsce włamanie do sklepu. Sprawca został jednak prędko zatrzymany przez miejscowych stróżów prawa już w następnym dniu.

W poniedziałek o 3:00 rano, kiedy większość mieszkańców Kępna spała, właściciel jednego z tamtejszych sklepów spożywczych zgłosił włamanie do swojego lokalu. Złodziej wyniósł z niego kasę fiskalną wypełnioną banknotami o łącznej wartości 1000 złotych, a także blisko 50 paczek papierosów.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie natychmiast podjęli działania mające na celu ujęcie sprawcy. W miejscu zdarzenia dokładnie zabezpieczono wszystkie ślady przestępstwa. Szczegółowo przeanalizowano też monitoringi znajdujące się w okolicy. Szybkość i determinacja policjantów pozwoliły na prędkie ustalenie tożsamości i zatrzymanie sprawcy.

W następnym dniu po włamaniu funkcjonariusze zatrzymali 31-letniego mężczyznę, mieszkańca Kępna, który wyraźnie był zaskoczony pojawieniem się policji. Przyznał się do zarzucanego mu czynu i usłyszał odpowiednie zarzuty. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kępnie.