Podczas rutynowej pracy, funkcjonariusze z Posterunku Policji w Choczu zatrzymali dwie osoby, które mogą odpowiadać za przestępstwo kradzieży z włamaniem. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Józefów, a podejrzani to mężczyźni w wieku 34 i 27 lat. W przypadku udowodnienia im winy, grozi im kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

8 stycznia bieżącego roku, do komendy policji w Pleszewie wpłynęło zgłoszenie o włamaniu i kradzieży, do którego doszło na terenie jednego z lokalnych gospodarstw. Nieznani sprawcy sforsowali drzwi, dostając się do pomieszczeń gospodarczych. Po wkroczeniu do środka, skradziono różne przedmioty, w tym narzędzia elektryczne i paliwo. Łańcuchowa piła, łuparka do drewna, ucinarka kątowa oraz zbiorniki oleju napędowego to tylko niektóre ze skradzionych przedmiotów. Sprawcy nie zawahali się także ukraść paliwo z ciągnika zaparkowanego wewnątrz budynku. Łączne straty wyniosły blisko 5 tysięcy złotych.

Wszystkimi działaniami śledczymi kierowali stróże prawa z Posterunku w Choczu. Szybko udało im się ustalić tożsamość sprawców, a następnie ich zatrzymać. Okazało się, że to 34-letni mieszkaniec gminy Chocz oraz 27-letni mieszkaniec gminy Pleszew. W trakcie postępowania, funkcjonariusze odzyskali większą część skradzionych przedmiotów.

Podejrzani stawili czoła zarzutom dotyczącym kradzieży z włamaniem. Jeżeli potwierdzi się ich winność, grozi im surowa kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.