Dzień wcześniej, w Ostrowie Wielkopolskim, funkcjonariusze odpowiedzialni za przestrzeganie przepisów ruchu drogowego interweniowali przeciwko kierowcy pojazdu ciężarowego. Mężczyzna ten jechał z prędkością znacznie przekraczającą limit dopuszczalny w terenie zabudowanym. Został ukarany odebraniem prawa jazdy oraz obłożeniem wysokim mandatem i punktami karnymi.

Na obszarach zabudowanych, gdzie maksymalna dozwolona prędkość wynosi 50 km/h, 65-letni kierowca samochodu ciężarowego jechał z prędkością 107 km/h. Jego wykroczenie zostało surowo ukarane przez stróżów prawa z ostrowskiego wydziału ruchu drogowego. Nałożono na niego grzywnę w wysokości 1500 złotych i przyznano mu 13 punktów karnych. Dodatkowo, stracił uprawnienia do prowadzenia pojazdów na okres trzech miesięcy.

Musi być powszechnie zrozumiane, że drogi publiczne to nie tory wyścigowe i jakiekolwiek działanie lekceważące to prawo, może prowadzić do katastrofalnych skutków. Aby uniknąć takich niefortunnych zdarzeń, każdy kierowca powinien przestrzegać ograniczeń prędkości i zasad ruchu drogowego.