Policja w Poznaniu prowadzi intensywne poszukiwania po napadzie, który miał miejsce w sercu miasta. Napastnicy ukradli przewożone środki pieniężne. Strażnik odpowiedział na incydent oddaniem kilku strzałów – takie wiadomości przekazał rzecznik prasowy policji wielkopolskiej, młodszy inspektor Andrzej Borowiak. Sprawcy zdołali ukraść pieniądze, które były własnością jednego z kantorów działających w Poznaniu.

Rzecznik wyjaśnił, że napad nastąpił przed 11 rano na ulicy Grobla. – Osoba, która miała prawo do posiadania broni palnej, strzelała kilka razy. Na ten moment nie mam żadnych informacji o osobach poszkodowanych. Wszystkie nasze służby policyjne są w pełnej gotowości. Poszukiwania trwają – poinformował.

Działania funkcjonariuszy skupiają się w okolicach kościoła Wszystkich Świętych, ponieważ to tam doszło do przestępstwa.

Jeden lub więcej strażników eskortowało cenny ładunek, precyzyjniej mówiąc, środki pieniężne. Kiedy napad na przesyłkę rozpoczął się, jeden ze strażników wyciągnął broń i oddał kilka strzałów.

W centrum miasta nadal trwają poszukiwania sprawców napadu.