Marokański obywatel, który został zatrzymany i postawiony w stan dyspozycji prokuratora, jest oskarżony o przestępstwo polegające na kradzieży poprzez włamanie. Incydent miał miejsce ostatniego czwartku w jednym z przedsiębiorstw zlokalizowanych na obszarze gminy Grabów nad Prosną.

Rankiem 30 listopada, o godzinie 09:30, oficerowie komisariatu w Grabowie otrzymali zgłoszenie o włamaniu i kradzieży, której ofiarą padło jedno z miejscowych przedsiębiorstw. Zgodnie z relacją zgłaszającego, sprawca siłą otworzył skrytkę, w której były schowane pieniądze – suma wynosiła około 2.000 złotych.

Funkcjonariusze, którzy udali się na miejsce incydentu, przeprowadzili niezbędne czynności z udziałem eksperta od kryminalistyki. Niestety, nie udało się znaleźć żadnych śladów, które mogłyby pomóc w identyfikacji sprawcy. W toku dalszego postępowania ustalono jednak, że budynek był objęty monitoringiem. Na podstawie analizy nagrań wskazano na 25-letniego obywatela Maroka jako potencjalnego sprawcę.

Tego samego dnia, o godzinie 17:30, mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy miejscowego komisariatu. Został umieszczony w areszcie policyjnym i przekazany do dyspozycji prokuratora. Udało się odzyskać część skradzionych środków. Następnego dnia mężczyźnie postawiono zarzut kradzieży z włamaniem.

Po przeprowadzeniu dodatkowych czynności na terenie Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie, mężczyzna został zatrzymany przez Straż Graniczną. Celem było ustalenie legalności pobytu Marokańczyka na terenie Polski.