Na początku przyszłego roku, w Poznaniu odbędzie się znany bieg charytatywny „Policz się z cukrzycą”. Pozostało już tylko kilka wolnych miejsc na to wydarzenie, które ma miejsce w styczniu. Udział w biegu jest równoznaczny z wpłaceniem darowizny, która w całości zostanie przeznaczona na wsparcie działalności Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prezydent Miasta Poznania objął to wydarzenie swoim honorowym patronatem.

Kolejna edycja tego ulubionego przez wiele osób wydarzenia zaplanowana jest na 28 stycznia 2024 roku, w dniu finału WOŚP. O godzinie 11:00 uczestnicy biegu rozpoczną swój marsz spod B wejścia do budynku PCC znajdującego się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Uczestnicy będą mieli okazję pokonać dystans 5 kilometrów, biegnąc między innymi przez park Wilsona i park Kasprowicza. Ci, którzy czują się na siłach, mogą pokonać trasę dwukrotnie, pokonując w sumie 10 kilometrów. Organizatorzy zapewniają dla każdego uczestnika szatnię, toalety i ciepły posiłek.

Na początku dostępnych było 400 pakietów startowych, które rozeszły się błyskawicznie. Ze względu na ogromne zainteresowanie tym wydarzeniem, organizatorzy przygotowali dodatkowe 100 pakietów.

Aby wziąć udział w biegu, wystarczy wykupić pakiet startowy za 50 zł. Kwota ta będzie w całości przekazana na cele Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Biegacze pokonają trasę rozpoczynającą się przy Międzynarodowych Targach Poznańskich, a kończącą się tamże, biegnąc między innymi przez park Wilsona i park Kasprowicza.

Bieg „Policz się z cukrzycą” jest uznawany za ważne wydarzenie w Poznaniu i cieszy się honorowym patronatem Prezydenta Miasta.