W zależności od sprzyjających warunków atmosferycznych, prace badawcze potrwają aż do końca marca. Zgodnie z wymaganiami technicznymi, dla prawidłowego wykonania badań, bezwzględnie konieczne jest unikanie opadów deszczu lub śniegu i utrzymanie temperatury powietrza na poziomie nie wyższym niż +3 stopnie Celsjusza. Planowane badania będą przeprowadzane wyłącznie w dni powszednie, między godziną 17 a 21 – informują przedstawiciele urzędu miasta.

Po przeprowadzeniu każdego z badań termowizyjnych, właściciele nieruchomości otrzymają za pomocą poczty elektronicznej raport zawierający zdjęcia oraz profesjonalny komentarz eksperta. Dzięki temu mają możliwość dowiedzenia się, które części ich budynków są najbardziej narażone na utratę ciepła.

Zgodnie z planem na ten rok, przeprowadzone zostaną badania 335 domów jednorodzinnych rozsianych po całym Poznaniu, a także w 10 kamienicach zlokalizowanych w centrum miasta oraz dzielnicach Wilda, Jeżyce i Łazarz. Dotychczas, w ramach 14 edycji tej inicjatywy, wykonano ponad 6 tysięcy pomiarów domów jednorodzinnych i zbadano 250 kamienic.