Na początku tego miesiąca, dokładnie 6 maja, doszło do zatrzymania 46-latka z powiatu kolskiego. W ręce prawa wpadł dzięki czujności funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji w Kole. Mężczyzna ten był podejrzewany o uszkodzenie ogrodzenia jednej z prywatnych posesji. Niespodziewanie, w trakcie interwencji udało się także ujawnić, że podejrzany posiadał przy sobie ponad 8 gramów substancji psychotropowej.

Ale to nie koniec. Policjanci podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny natrafili na uprawę konopi. Zabezpieczono tam ponad 100 krzewów konopi indyjskich w różnym stadium dojrzewania. Ta niespodzianka skierowała śledztwo na nowy tor i zaangażowała funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego.

Ta część śledztwa doprowadziła do zatrzymania kolejnej osoby. Tym razem to 35-letni mieszkaniec powiatu kolskiego, u którego również znaleziono substancje psychotropowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 180 gramów tej substancji w domu mężczyzny. Obaj podejrzani już usłyszeli zarzuty w tej sprawie. Dodatkowo, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 35-latka na okres trzech miesięcy, a karą, która mu grozi jest nawet do 10 lat pozbawienia wolności.