Śledczy z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą zidentyfikowali kobietę, która najprawdopodobniej jest sprawcą oszustwa. Podejrzana sprzedała mężczyźnie telefon komórkowy, który okazał się być zablokowany przez operatora sieci. W toku jest procedura prawna dotycząca tego incydentu.

Funkcjonariusze pracujący na rzecz Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą otrzymali informację, że 7 marca mieszkaniec Szamotuł stał się ofiarą oszustwa. Mężczyzna ten odnalazł na stronie aukcyjnej telefon marki iPhone, który chciał nabyć. Po negocjacjach i ustaleniu kwoty satysfakcjonującej obie strony, doszło do spotkania w Szamotułach. Kupujący przekazał kobiecie 3500 zł, otrzymując w zamian rzekomo sprawną komórkę.

Początkowo żadne symptomy nie sugerowały, że mężczyzna może być ofiarą oszustwa. Podczas sprawdzania telefonu okazało się jednak, że jest on zablokowany przez operatora sieci komórkowej. Mężczyzna podjął próbę kontaktu ze sprzedającą, jednak ta usunęła aukcję i przestała odpowiadać na komunikaty, odcinając wszelkie możliwości kontaktu z podejrzaną o oszustwo.

Detektywi podjęli szereg działań mających na celu ustalenie tożsamości sprzedającej. Po dogłębnej analizie dostępnych dowodów oraz wykonaniu pracy operacyjnej udało im się zidentyfikować osobę podejrzaną o oszustwo. Okazało się, że jest to 36-letnia kobieta mieszkająca w Ostrorogu.