Przekroczenie wszelkich granic prawa i moralności to osiągnięcie 31-letniego obywatela gminy Żerków, który w ciągu zaledwie kilkunastu minut zarówno ukradł samochód, jak i kierował nim pomimo posiadania dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za przestępstwo kradzieży grozi mu potencjalnie pięcioletnia utrata wolności, którą będzie musiał odbyć w najbliższych latach. Może on również zostać pociągnięty do odpowiedzialności za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, jeżeli wyniki badań będą pozytywne.

21 marca, o godzinie 11:40, stróżom prawa z Jarocina zgłoszono kradzież samochodu marki Jeep Cherokee o wartości 70.000 złotych. Pojazd ten został zaparkowany przed jednym z domów w Jarocinie. Jak stwierdził właściciel, na moment zostawił auto z kluczykami przed swoją posesją, a gdy powrócił, zobaczył samochód oddalający się. Mężczyzna natychmiast ruszył w pościg za złodziejem, korzystając z innego pojazdu, jednocześnie informując policję o zdarzeniu i kierunku, w którym sprawca ucieka.

Policja natychmiast skierowała patrole w pościg za złodziejem. Sprawca kradzieży, po przejechaniu kilkunastu kilometrów, zatrzymał ukradziony samochód na płocie jednej z posiadłości w Stęgoszy. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, złodziej nadal znajdował się w środku skradzionego Jeepa. U 31-letniego mężczyzny z gminy Żerków wyczuwalny był działanie alkoholu. Mężczyzna jednak odmówił poddania się badaniu alkomatem, więc pobrano mu krew do badań w szpitalu.

Złodziej został odprowadzony do komendy policji w Jarocinie. Śledczy prowadzący sprawę kradzieży ustalili, że 31-latek ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Następnego dnia po incydencie, śledczy przedstawili mężczyźnie zarzuty kradzieży samochodu oraz niezastosowania się do nałożonej sankcji karnej (dożywotni zakaz kierowania). Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet pięć lat pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się do zarzuconych mu czynów.

Jeżeli badania laboratoryjne potwierdzą, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu podczas kierowania skradzionym pojazdem, będzie musiał również ponieść konsekwencje za ten czyn.