Kiedy wiosna nadchodzi, mieszkańcy Kępna z niecierpliwością oczekują na moment, kiedy będą mogli powrócić do swoich prac w ogródkach działkowych. W tym roku, ta radość jest jeszcze większa, ponieważ policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie zakończyli działania seryjnego włamywacza, który upodobał sobie altanki na miejscowych działkach.

19 marca br., dokładnie o 13:30, na ulicy Dworcowej w Kępnie doszło do decydującego momentu. Wówczas to funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego miejscowej komendy zatrzymali 20-letniego mieszkańca miasta. Młody człowiek był odpowiedzialny za serię włamań do altanek na działkach. Ale to nie wszystko – mężczyzna także ukradł samochód marki Alfa Romeo oraz motorower.

Przeprowadzone wcześniej czynności śledcze wykazały, że poszukiwany 20-latek miał na swoim koncie nie tylko włamania. Okazało się, że był on również poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Po gruntownej analizie zgromadzonych dowodów, policjanci byli w stanie zlokalizować miejsce, w którym ukrywał się przestępca. Po zatrzymaniu, mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące popełnionych przez niego przestępstw, w tym także kilku kradzieży dokonanych w sklepach na terenie Kępna. Dobra wiadomość jest taka, że większość skradzionych przedmiotów udało się odzyskać i zwrócić do ich prawowitych właścicieli.

Po zatrzymaniu, złodziej został natychmiast przewieziony do Aresztu Śledczego. Śledztwo w tej sprawie nadal prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kępnie i ma ona charakter rozwojowy.