W poniedziałek doszło do poważnej kolizji drogowej na terenie miejscowości Strykówko, położonej w powiecie poznańskim, na trasie drogi krajowej nr 32. W wyniku tego zdarzenia odnotowano poszkodowanych. Zgodnie z komunikatem Straży Pożarnej, kilka osób musiało zostać uwolnione z karoserii pojazdów, w których utknęły po stłuczce. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad sugeruje, że nieprzewidziane okoliczności mogą utrudniać ruch drogowy aż do godziny 18:30.

Bezpośrednio po kolizji, która miała miejsce na DK32 około godziny 15:00, strażacy otrzymali zgłoszenie o sytuacji o 15:19. Do niefortunnego zdarzenia doszło na odcinku drogi prowadzącej przez Strykówko, pomiędzy Stęszewem a Strykowem. Zderzyły się dwa pojazdy – samochód ciężarowy oraz bus.

W wyniku zdarzenia, dwie osoby doznały obrażeń i musiały być uwolnione przez strażaków z wraku pojazdu, w których były zatrzaśnięte. Ich nogi zostały przygniecione w wyniku zdarzenia. Na miejscu interweniowało siedem jednostek straży pożarnej. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, droga pozostaje całkowicie zablokowana. Szacowany czas trwania tego utrudnienia to 3 godziny, co sugeruje, że normalny ruch powinien zostać wznowiony około godziny 18:30.