W wyniku skoordynowanych działań służb i szybkiej reakcji na zgłoszenie, udało się zlokalizować zaginionego mieszkańca powiatu złotowskiego na terenie Warszawy. Informację o jego troskliwie martwiącej się rodzinie, która zgłosiła jego nieobecność ze swej siedziby w powiecie złotowskim, uzyskano.

Poprzedniego dnia (08.03) późnym wieczorem, dyżurny jednostki policji w Złotowie otrzymał niepokojące zgłoszenie od kobiety z tego powiatu. Wyraziła ona obawy o los swojego syna, który wyjechał do stolicy i z którym straciła kontakt na dwa dni. Informacje przekazane przez nią wskazywały, że mężczyzna regularnie odwiedzał Warszawę przez ostatnie lata w celach leczniczych. Podczas ostatniej wizyty miał odebrać wyniki badań w jednym ze szpitali miasta.

W dniu, w którym planowo powinien powrócić do domu, mężczyzna skontaktował się ze swoją rodziną, przekazując informacje budzące niepokój. Wydawało się, że sugerują one możliwość podjęcia próby samobójczej.

Po zebraniu wszystkich niezbędnych danych i ich weryfikacji, służby natychmiast przystąpiły do intensywnych działań poszukiwawczych na obszarze powiatu złotowskiego. Trudność sprawy polegała na tym, że nie było żadnych śladów miejsca pobytu czy noclegu zaginionego mężczyzny, a ponadto nie można było nawiązać z nim kontaktu, ponieważ od czasu ostatniej rozmowy jego telefon pozostawał wyłączony.

W międzyczasie, równolegle do lokalnych działań i ustaleń, informacje o zaginionej osobie zostały przekazane do warszawskiej policji.

Działania te przyniosły pożądany efekt – zaginiony obywatel powiatu złotowskiego został odnaleziony na jednej z ulic stolicy. Natychmiast trafił do szpitala, gdzie udzielono mu odpowiedniej pomocy medycznej.

Przypominamy o konieczności zwracania uwagi na sygnały wskazujące, że nasi bliscy mogą borykać się z poważnymi problemami. W takich momentach powinniśmy im okazać wsparcie i pomoc. W każdym zakątku naszego kraju istnieje wiele instytucji gotowych udzielić wsparcia w trudnych momentach. Zapraszamy także do korzystania z Kryzysowego Telefonu Zaufania pod numerem 116 123 oraz Młodzieżowego Telefonu Zaufania pod numerem 116 111.